Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie
 • "Nauka jest jak niezmierne morze ...
 • Im więcej jej pijesz
 • Tym bardziej jesteś spragniony"
 
 
 

WAŻNE TERMINY

 • 4.04.2014 r. - Wywiadówki
 • 16.05.2014 r. - Oceny proponowane na zakończenie roku
 • 16.06.2014 r. - Oceny końcoworoczne
 • 23.06.2014 r. - Rada Pedagogiczna
 

STYPENDYŚCI!!!

W dniu 10 grudnia 2013 r. Zarząd Województwa Łódzkiego Uchwałą nr 1692/13 przyznał stypendia w ramach projektu Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej - II edycja na rok szkolny 2013/2014 550 najlepszym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.

Wśród wyróżnionych znajduje się 14 gimnazjalistów z naszego gimnazjum:

 1. Posmyk Weronika
 2. Bandach Wiktoria
 3. Wachnik Krzysztof
 4. Jankowski Artur
 5. Tenentka Marlena
 6. Pokorski Rafał
 7. Miłek Karolina
 8. Rosiak Kinga
 9. Płuciennik Paulina
 10. Prygiel Patrycja
 11. Gibka Paulina
 12. Chojnacka Angelika
 13. Niciak Marcin
 14. Chłód Jakub

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

 

 
 
 

Rok szkolny 2010/2011 - Rokiem Odkrywania Talentów


Nasza szkoła jako jedna z niewielu w powiecie sieradzkim widnieje na mapie Szkół Odkrywania Talentów.


Klikając na poniższy link można obejrzeć całą mapę Szkół Odkrywców Talentów oraz zapoznać się ze szczegółami akcji.

 
 
 

16.04.2014r.

Naszym uczniom marzy się wyprawa na Marsa!

W świątecznym wydaniu lokalnej gazety "Nad Wartą" ukazał się duży artykuł o marzeniach naszych uczniów. Czwórka drugoklasistów wymarzyła sobie, że skonstruują łazik marsjański. Prace trwają a cel jest całkiem realny.

Poniżej znajduje się skan strony z wyżej wymienionego pisma. Zapraszamy do czytania!

14.04.2014r.

Żyj smacznie i zdrowo!

W roku szkolnym 2013/2014 klasa Ib pod opieką wychowawcy p. Joanny Juśkiewicz realizowała Program "Żyj smacznie i zdrowo". Program jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach.

Celem programu jest:

 • promocja wśród młodzieży gimnazjalnej zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków,
 • pokazanie młodzieży różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym, możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym,
 • utrwalanie odpowiedzialnych postaw związanych z dbałością o to, aby jedzenie nie było marnowane, z prawidłowym oraz świadomym kupowaniem, przygotowywaniem i przechowywaniem żywności.

W ramach programu organizatorzy promują wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, podkreślając związek pomiędzy ekologią a odżywianiem i zdrowym stylem życia.

Realizacja programu polegała na przeprowadzeniu zajęć dydaktycznych w oparciu o wybrany przez nauczyciela scenariusz lekcji. Ponadto uczniowie z pomocą opiekuna przygotowywali zdrową zapiekankę według przepisu z książki kulinarnej otrzymanej wraz z materiałami edukacyjnymi.

Pełnym emocji punktem akcji jest konkurs. W jego ramach gimnazjaliści przygotowali pracę konkursową w postaci informacyjnego plakatu społecznego.

9.04.2014r.

Warsztaty w ramach akcji "Młodzi głosują"

Już 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak pokazują badania, ogromna większość Polaków nie zamierza wziąć w nich udziału. Niewiele wiemy o nadchodzących wyborach, nie znamy kandydatów ze swojego okręgu i nie widzimy związku między swoim życiem i decyzjami, jakie zapadają w Parlamencie Europejskim. Aby poprawić frekwencję w naszej gminie i przekonać dorosłych obywateli o konieczności udziału w wyborach grupa uczniów naszego gimnazjum postanowiła wziąć udział w akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

 • dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
 • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Tegorocznej edycji "Młodzi głosują" towarzyszą warsztaty wprowadzające, na których uczniowie wraz z opiekunem mają okazję zapoznać się z poradami i wskazówkami, jak zorganizować ciekawe i skuteczne kampanie profrekwencyjne.

W dniu 9 kwietnia uczniowie Oliwia Nowakowska, Magdalena Świątczak, Jakub Chłód, Wiktor Dąbek oraz Marcin Niciak wzięli udział w tego typu warsztatach. Już wkrótce w naszej szkole rozpocznie się kampania profrekwencyjna. Chcemy zapoznać uczniów z rolą Parlamentu Europejskiego i przekonać dorosłych o konieczności udziału w wyborach.

8.04.2014r.

II Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

W II LO im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej - Romantic Poetry Festival "And Poetry is Born", w którym po raz kolejny wzięła udział nasza szkoła.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimanazjalnych. Przystąpiło do niego 50 uczniów z kilku powiatów. Uczestnicy recytowali wybrany utwór poetycki lub prozę o tematyce romantycznej w języku rosyjskim, angielskim, niemieckim lub francuskim.

Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice, które wystąpiły z poezją i prozą w języku rosyjskim:

 • Anita Witczak z kl. IIIb, która zaprezentowała fragment prozy z dzieła Lwa Tołstoja "Wojna i pokój",
 • Julita Ślązak z kl. IIb recytowała wiersz A.S. Puszkina " Do *** ",
 • Anna Owczarek z kl. IIb przedstawiła wiersz A.S. Puszkina "Cóż Tobie imię moje powie".

Profesjonalne jury, składające się z nauczycieli i konsultantów metodycznych języków obcych oceniało nie tylko umiejętności językowe, sposób interpretacji i wrażenie artystyczne. Doceniono także kostiumy, rekwizyty i ekspresję wykonania.

Miło nam poinformować, że Anita Witczak zajęła I miejsce wśród gimnazjalistów, a Julita Ślązak zdobyła wyróżnienie.

Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez panią Lucynę Wrocińską.

7.04.2014r.

Wystawa z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przypadającego na 7 kwietnia uczennice naszego gimnazjum wykonały wystawę plakatów zachęcających do prowadzenia zdrowego oraz aktywnego stylu życia według zasad Szkoły Promującej Zdrowie oraz Programu "Trzymaj Formę".

Wystawę można oglądać na szkolnych korytarzach.

5.04.2014r.

39. Rajd Powstańców 1863 roku "Śladami Łuki Bakowicza"

Sieradzki oddział PTTK był organizatorem kolejnego, 39. Rajdu Powstańców 1863 roku "Śladami Łuki Bakowicza". Kilkunastokilometrową trasę z Warty do Goszczanowa pokonało ok. 500 uczestników, głównie gimnazjalistów.

Rajd rozpoczął się o godz. 9.00 na cmentarzu w Warcie, następnie trasa wiodła przez Poprężniki, gdzie również znajdują się powstańcze groby, zakończenie natomiast miało miejsce w Goszczanowie, w gospodarstwie agroturystycznym pana Józefa Ukleja "Amazonka" w bardzo późnych godzinach popołudniowych.

W trakcie rajdu przeprowadzono kilka konkursów: ze znajomości trasy rajdu oraz przebiegu Szlaku Powstańców 1863r., konkurs piosenki związanej z okresem powstania styczniowego oraz test sprawdzający wiedzę o powstaniu i znajomość książki T. Goździkiewicza "Sprawy Łuki Bakowicza".

2.04.2014r.

Konkurs BRD - kwalifikacje szkolne

W naszej szkole odbył się etap kwalifikacyjny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy BRD. Udział wzięło osiem osób: Martyna Płaczek, Dominik Woźniak, Arkadiusz Maruszewski, Bartłomiej Zalewski, Piotr Krzyżański, Dawid Kędzierski, Jakub Kaczmarek, Kacper Kujawiak. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Arek Maruszewski, Dominik Woźniak oraz Bartek Zalewski. Uczniowie będą reprezentować szkołę podczas rozgrywek etapu powiatowego w dn. 17.04.2014r.

Kwalifikacje szkolne przygotował i przeprowadził p. Tomasz Pawlak.

2.04.2014r.

Wręczenie nagród dla laureatów konkursu historycznego

Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach był organizatorem konkursu historycznego dla gimnazjalistów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy pisemnej lub prezentacji multimedialnej na jeden z trzech tematów:

 1. Historia muzyką pisana.
 2. Złe dobrego początki. Wojna przyczyną postępu.
 3. Zamach w Sarajewie - w 100. rocznicę wybuchu I Wojny Światowej.

W konkursie wzięło udział również kilku gimnazjalistów z naszej szkoły. Dwie dziewczyny odniosły sukces, zdobywając III miejsce i wyróżnienie.

Laureatką III miejsca jest Izabela Maruszewska, która opracowała temat "Zamach w Sarajewie - w 100. rocznicę wybuchu I Wojny Światowej", natomiast wyróżnienie za pracą na temat "Historia muzyką pisana" otrzymała Angelika Chojnacka.

Zwycięskie prace powstały pod kierunkiem p. Anny Rąkowskiej.

Nagrody przyznane w konkursie wręczył osobiście dyrektor ZSR w Sędziejowicach, p. Paweł Kałuda.

28.03.2014r.

Konkurs Matematyczny Pangea

Damian Woźniak uczeń klasy IIIa znalazł się w finale międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. Jego wyniki zostaną ogłoszone po 8 kwietnia 2014 r.

Konkurs PANGEA organizuje Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian. Patronuje mu Minister Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, kuratoria oświaty w Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy i we Wrocławiu oraz Fatih University.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Pierwszy został przeprowadzony 10 stycznia 2014r. z udziałem 103.264 uczniów z całej Polski w ich macierzystych szkołach. W tym etapie wzięło udział 10 uczniów naszego gimnazjum. Uczestnicy mieli wówczas do rozwiązania test matematyczny, składający się z 15 zadań w czasie 60 minut. Finał odbył się 28 marca w Vistula University w Warszawie. Właśnie w finale uczestniczył Damian, który znalazł się w międzynarodowym gronie z Niemiec, Danii, Włoch, Austrii, Portugalii, Szwajcarii, Słowenii, Hiszpanii, Czech i Węgier. Tu już poprzeczkę wymagań podniesiono wyżej. Do rozwiązania było 30 zadań w ciągu 90 minut.

Damian został przygotowany do konkursu przez p. Monikę Zawodnik.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu dostępnych jest na stronie: www.pangea.edu.pl

25.03.2014r.

Przyrodnicze warsztaty fotograficzne

Na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki pracownicy ZPKWŁ OT SPK przeprowadzili przyrodnicze warsztaty fotograficzne. Zajęcia składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. W warsztatach wzięło udział 25 uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie. Uczestnicy warsztatów dobrze się do nich przygotowali poprzez przygotowanie pokaźnej listy pytań. Główne pytania i zagadnienia interesujące uczniów to:

 • Dlaczego aparat robi zdjęcia?
 • Co to jest rozdzielczość?
 • Co to jest ogniskowa?
 • Co to jest czułość?
 • Co to jest migawka?
 • Co to jest przysłona?
 • Co to jest ekspozycja?
 • Jak dobrze dobrać światło?
 • Jak dobrać ostrość?
 • Jakich filtrów używać?
 • Na co zwrócić uwagę fotografując naturę?
 • Jakie aparaty są najlepsze? Czy droższy znaczy lepszy?
 • Lustrzanka czy kompakt?
 • Jakim aparatem najlepiej fotografować przyrodę?
 • Ile kosztuje profesjonalny aparat?
 • Jakie są podstawowe rodzaje obiektywów?
 • Zależności: migawka/przysłona/czułość.
 • Kontrast - zmora fotografów.
 • Historia fotografii, pierwsze aparaty i klisze.
 • Budowa współczesnych aparatów.

Duże zainteresowanie młodzieży fotografią oraz determinacja spowodowały, iż zajęcia trwały 5 godzin i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych odbyły się także w terenie.

25.03.2014r.

IV Regionalny Konkurs Wiedzy Humanistycznej

Za nami IV Regionalny Konkurs Wiedzy Humanistycznej pod hasłem "Sapere aude - oświecenie w Europie". Jak co roku do naszej szkoły przybyło kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół podstawowych i gimnazjów naszego regionu (powiaty: sieradzki, zduńskowolski, wieluński). Konkursowicze rozwiązywali testy, które ocenili jako trudne, ale w końcu to konkurs. Aby zostać laureatem należało się wykazać wiedzą i zdobyć jak największą liczbę punktów.

Wśród uczestników ze szkół podstawowych zwyciężył Mateusz Pietrych z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sieradzu (która to pierwszy raz zgłosiła udział swoich uczniów w konkursie), drugie miejsce przypadło w udziale Łukaszowi Szczerkowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Barczewie, a trzecie - Julii Dybka z SP w Broszkach. Natomiast w grupie gimnazjalistów prym wiedli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Złoczewie, którzy zajęli wszystkie czołowe miejsca: I - Patryk Dybka (zwyciężył po raz kolejny), II - Klaudia Kuźnik, III - Tomasz Jaksik. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Na kolejnych uczestników czekamy za rok.

Konkurs został zorganizowany przez: p. Annę Rąkowską i p. Agnieszkę Pawlak. Nagrody ufundował Urząd Gminy w Burzeninie.

Poniżej do pobrania dla zainteresowanych protokół i testy konkursowe:

20.03.2014r.

Powiatowe Targi Edukacyjne w Sieradzu

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Sieradzu. Targi te mają na celu pomóc młodzieży we właściwym wyborze dalszej drogi edukacyjnej, ale w zgodzie z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

Gimnazjaliści odwiedzili również ZSR im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach. Byli zachwyceni atrakcjami, jakie dla nich przygotowano. Uczestniczyli w pokazie sprzętu rolnicz4ego, skosztowali słodkich wypieków oraz obejrzeli pokaz sztuk walki.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali: p. dyr. Beata Piotrowska, p. Lidia Sujka, p. Małgorzata Wojtasiak, p. Agnieszka Czekalik i p. Lucyna Wrocińska.

19.03.2014r.

"Młodzież Zapobiega Pożarom"

W sieradzkiej Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej rozegrano eliminacje powiatowe ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Do konkursu zakwalifikowało się ponad 50 laureatów eliminacji gminnych. W tej grupie znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Klaudia Szymczak i Arkadiusz Maruszewski. Eliminacje powiatowe rozegrano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe.

Gimnazjaliści z Burzenina zaprezentowali się dobrze i zajęli 6. i 7. miejsce.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Tomasz Łodo z PSP w Sieradzu.

14.03.2014r.

Wycieczka klas III do Łodzi

Z polską literaturą i historią spotkali się uczniowie klas III naszego gimnazjum. Tego dnia wyjechali na wycieczkę do Łodzi, gdzie w kinie Silver Screen obejrzeli film w reżyserii R. Glińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Adaptacja słynnej powieści Aleksandra Kamińskiego to opowieść o młodych ludziach, którzy ponad wszystko cenili wolność. Film skłonił gimnazjalistów do refleksji nie tylko o czasach minionych, ale i o współczesnej Polsce, o patriotyzmie i przyjaźni.

Drugim punktem wyjazdu była wizyta na XVII Łódzkich Targach Edukacyjnych. Uczniowie mogli poznać ofertę blisko 150 wystawców, wśród których znajdowały się szkoły publiczne i prywatne,uczelnie wyższe z całego kraju a także placówki zajęć pozaszkolnych.

Inicjatorkami i organizatorkami wyjazdu były: p. Agnieszka Czekalik, p. Lucyna Wrocińska i p. Małgorzata Wojtasiak.

13.03.2014r.

Konkurs ortograficzny

W naszym gimnazjum odbył się konkurs ortograficzny pt. "Mistrz ortografii gimnazjum", w którym wzięło udział 5 uczennic z kl. II i III.

Mistrzem ortografii została Sylwia Zalewska z klasy IIIb.

Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Czekalik.

11.03.2014r.

Zajęcia astronomiczne dla uczniów klasy IIIb SP w Burzeninie

Szkolne koło astronomiczne przygotowało zajęcia dla kolejnych gości. Tym razem do naszej szkoły zawitali uczniowie klasy IIIb Szkoły Podstawowej w Burzeninie.

Młodsi koledzy naszych astronomów mieli możliwość obserwacji Słońca, budowali model Układu Słonecznego, wykonywali doświadczenia, bawili się rozwiązując rebusy i zagadki astronomiczne, zapoznali się z naszym szkolnym obserwatorium. Najwięcej radości sprawiła im obracana kopuła i obsługa pilota do teleskopu.

6.03.2014r.

Kobiety w PCK - wystawa

Szkolne koło PCK, które działa pod opieką p. Urszuli Dzikowicz, przygotowało wystawę plakatów przedstawiającą znane kobiety zaangażowane w działalność organizacji. Na wystawie pojawiły się osobistości z Polski i ze świata, m.in. Alicja Bachleda-Curuś, Katarzyna Bujakiewicz, Nina Chadżi.

28.02.2014r.

Podchody astronomiczne i obserwacja Jowisza

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnych zajęciach astronomicznych zorganizowanych pod opieką p. Urszuli Dzikowicz.

Po raz pierwszy na zajęciach zaprezentowała się uczennica kl. Ib, Julia Ciesiełkiewicz, która przedstawiła zbudowany przez siebie model rakiety Redstone.

Uczniowie klasy IIa, Kacper Rakociński, Dawid Wilczyński, Jakub Chłód i Wiktor Dąbek przygotowali dla swoich młodszych kolegów podchody astronomiczne.

Rafał Gasiecki, Dawid Miksa i Maciej Wlaźlak - uczniowie klasy IIc, przed którymi szkolny teleskop nie ma żadnych tajemnic, zachęcali do podziwiania pięknego Jowisza. Ponieważ pogoda była dobra uczniowie mogli również zobaczyć cztery księżyce Jowisza. Największy z nich zwany lodowym - Ganimedes jest większy od naszego ziemskiego naturalnego satelity.

Uczniowie zaplanowali dalsze działania w kole na marzec i kwiecień. Przygotowują się do kolejnej obserwacji teleskopowej, tym razem księżyca ziemskiego.

28.02.2014r.

Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

W gminnym etapie OTWP wzięło udział 5 gimnazjalistów. Turniej odbył się w Gminnym Domu Kultury w Burzeninie. Prace uczestników zostały ocenione przez komisję, której przewodniczył Komendant Gminny Związku OSP RP w Burzeninie, p. Mirosław Ciepłucha.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Klaudia Szymczak i Arkadiusz Maruszewski.

Opiekunem gimnazjalistów podczas konkursu był p. Tomasz Pawlak.

27.02.2014r.

Sieradzkie zwyczaje i obrzędy w twórczości Stanisława Korpy

Muzeum Okręgowe w Sieradzu przygotowało wystawę planszową poświęconą jednemu z najwybitniejszych rzeźbiarzy ludowych - Stanisławowi Korpie z Rudy k/Sieradza pt. "SIERADZKIE ZWYCZAJE I OBRZĘDY W TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA KORPY".

Wystawa zagościła w naszej szkole na kilka tygodni:

24.02.2014r.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W gimnazjum odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) "Młodzież zapobiega pożarom".

Wzięło w nim udział 13 uczniów:

 1. Arkadiusz Maruszewski
 2. Jakub Kępiński
 3. Jakub Kaczmarek
 4. Paweł Matusiak
 5. Piotr Wawrzyniak
 6. Piotr Krzyżański
 7. Klaudia Szymczak
 8. Anita Witczak
 9. Dominik Woźniak
 10. Bartosz Zalewski
 11. Dawid Kędzierski
 12. Karina Krakowska
 13. Wioletta Kopka

Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

 1. Klaudia Szymczak
 2. Jakub Kępiński
 3. Arkadiusz Maruszewski
 4. Anita Witczak
 5. Piotr Wawrzyniak (po dogrywce z Jakubem Kaczmarkiem).

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas gminnego etapu turnieju w dn. 28.02.2014r., gdzie będą walczyć o dwa miejsca w etapie powiatowym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

Etap szkolny przygotował i przeprowadził p. Tomasz Pawlak.

13.02.2014r.

Warsztaty astronomiczne

W naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty astronomiczne. Uczestniczyli w nich uczniowie z Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu oraz przedstawiciele naszego gimnazjum.

Uczniowie obserwowali przez teleskop Jowisza z jego księżycami oraz nasz Księżyc podczas pełni. Członkowie koła astronomicznego z opiekunem, p. Urszulą Dzikowicz, prezentowali ćwiczenia, które miały utrwalić wiadomości o Układzie Słonecznym. Uczestnicy budowali model Układu, rozpoznawali gwiazdozbiory oraz "odkrywali gwiazdy".

Goście opuścili nasze szkolne obserwatorium bardzo zadowoleni w późnych godzinach wieczornych.

Opiekunami grup byli: p. dyr. E. Błaszczyk, p. G. Wrociński, p. U. Dzikowicz, p. A. Majda.

22-24.01.2014r.

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej

Podczas zajęć sportowych prowadzonych w czasie ferii zimowych odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej, których pomysłodawcą był p. Aleksander Kowalski, natomiast przeprowadził p. Tomasz Pawlak.

W mistrzostwach wzięły udział 3 drużyny: Klasy I (w składzie: Wiktor Wojtyniak, Igor Dawidziak, Mikołaj Juśkiewicz, Hubert Tomaszewski, Rafał Pokorski, Kamil Grabarczyk), Klasy II (w składzie: Jakub Kowalczyk, Jakub Chłód, Dawid Miksa, Mariusz Wójcik, Rafał Gasiecki, Patryk Szustak, Bartosz Kulig), Klasa IIIa (w składzie: Arkadiusz Maruszewski, Damian Woźniak, Piotr Krzyżański, Piotr Wawrzyniak).

Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym. Wyniki poszczególnych meczów: Klasy I - Klasa IIIa 2:9, Klasy I - Klasy II 2:10, Klasa IIIa - Klasy II 9:4. Mistrzem szkoły została drużyna Klasy IIIa. Królem strzelców został Piotr Wawrzyniak, który 8 razy trafił do bramki przeciwnika.

16.01.2014r.

Zajęcia astronomiczne

Odbyło się kolejne spotkanie koła astronomicznego, podsumowujące pracę w I semestrze. Uczniowie złożyli sprawozdania z przeprowadzonych działań i przyjęli plan pracy na II semestr.

Życząc sobie nawzajem udanych i spokojnych ferii uczniowie rozeszli się do domów w dobrych humorach.

15.01.2014r.

Konkurs piosenki obcojęzycznej

W Publicznym Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego w Złoczewie odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej. Uczestnicy mogli prezentować utwory w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim. Jury oceniało umiejętności wokalne, dykcję, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły - Anita Witczak, która wykonała piosenkę "The Show" z repertuaru Lenki.

Aranżacją utworu i przygotowaniem uczennicy pod względem muzycznym zajął się p. Tomasz Pawlak, natomiast w zakresie językowym pracował p. Łukasz Grzesiak.

Gratulujemy!!!

12-18.01.2014r.

"Na Peloponezie" - uczestnicy projektu Comenius w Grecji

Uczennice: Magdalena Świątczak, Kinga Tomaszewska, Monika Juśkiewicz, Kornelia Czarnecka i Julita Ślązak oraz opiekunowie: Adam Witkowski i Tomasz Pawlak byli uczestnikami kolejnego spotkania szkół realizujących projekt "Listen! The monuments are speaking" w ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół.

Spotkanie odbyło się w Grecji, w malowniczej miejscowości Vartholomio nad Morzem Jońskim.

Szersza relacja z pobytu na półwyspie peloponeskim w zakładce "Comenius - Partnerskie Projekty szkół"

Gratulujemy!!!

12.01.2014r.

WOŚP w Burzeninie - podsumowanie

Po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w 22. Finale zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Jak co roku również Burzenin przyłączył się do akcji. Zorganizowana przez p. Sylwię Sobańdę grupa wolontariuszek (Martyna Płaczek, Sylwia Zalewska, Dominika Magda, Ewelina Grubska i Izabela Makota) kwestowała na naszych ulicach.

Dziewczyny zebrały całkiem pokaźne sumy:

 • Martyna - 411,01 zł
 • Sylwia - 605,71 zł
 • Dominika - 312,76 zł
 • Ewelina - 849,97 zł
 • Iza - 454,80 zł

9.01.2014r.

Jasełka - występ w DPS w Witowie

Grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami p. Lucyną Wrocińską i p. Tomaszem Pawlakiem udała się do Domu Pomocy Społecznej w Witowie, aby jeszcze raz wprowadzić mieszkańców w nastrój Bożego Narodzenia.

Gimnazjaliści wystawili jasełka bożonarodzeniowe czym zachwycili widzów. Osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne zawsze łakną kontaktu z drugim człowiekiem a szczególnie z młodzieżą i bardzo chętnie oglądają przygotowane występy.

8.01.2014r.

Prezentacje projektów edukacyjnych

Uczniowie klas drugich od października pracowali nad realizacją projektów edukacyjnych. Praca przebiegała w 3, 4 lub 5 - osobowych zespołach pod kierunkiem wybranych nauczycieli.

Wszystkie zespoły ukończyły pracę i przedstawiły jej efekty w formie prezentacji publicznej.

Drugoklasiści zrealizowali następujące projekty:

 1. "Od tabliczki glinianej do książki elektronicznej. Jak wygląda historia zapisu myśli ludzkiej?" - Gabriela Białczak, Paulina Tobiasz pod kierunkiem p. Izabeli Gierczyńskiej (dwie pozostałe uczennice z tego zespołu nie zaliczyły projektu)
 2. "Sandłicz na lancz - zapożyczenia w języku polskim" - Anita Mularczyk, Dominika Kozieł, Patrycja Mularczyk, Aleksandra Majnert, Klaudia Kępińska pod kierunkiem p. Agnieszki Czekalik
 3. "Czy Wikingowie byli naprawdę groźni? - wyprawy, zwyczaje i życie rodzinne Normanów" - Marcin Nowak, Jakub Chłód, Dawid Wilczyński, Wiktor Piotrowski pod kierunkiem p. Anny Rąkowskiej
 4. "Learning to Learn" - Skuteczne metody uczenia się i zapamiętywania" - Patrycja Kędzierska, Weronika Kozłowska, Dawid Szkudlarek, Maciej Kozłowski pod kierunkiem p. Adama Witkowskiego
 5. "Gmina Burzenin- wirtualna podróż po mojej okolicy" - Patryk Szustak, Kacper Stachowiak, Rafał Gwizdała, Marcin Woźniak pod kierunkiem p. Łukasza Grzesiaka
 6. "Wielki Wóz - gwiezdny drogowskaz" - Kacper Rakociński, Marcin Niciak, Zuzanna Owczarek, Kornelia Czarnecka pod kierunkiem p. Urszuli Dzikowicz
 7. "Układ okresowy pierwiastków chemicznych - źródło wiedzy chemicznej i historycznych ciekawostek" - Wiktor Dąbek, Konrad Kurowski, Jakub Lewandowski, Przemysław Kapica pod kierunkiem p. Moniki Zawodnik
 8. "Nie ma dziś pogody - czy prawdziwe jest takie stwierdzenie?" - Oliwia Nowakowska, Magdalena Świątczak, Monika Juśkiewicz, Kinga Tomaszewska pod kierunkiem p. Małgorzaty Wojtasiak
 9. "Wpływ ćwiczeń siłowych na kształtowanie sylwetki" - Dawid Miksa, Rafał Gasiecki, Bartosz Kulig pod kierunkiem p. Aleksandra Kowalskiego
 10. "Igrzyska olimpijskie starożytne i nowożytne. Jak zmieniały się dyscypliny sportowe na przestrzeni wieków?" - Emilia Chadryś, Jakub Kowalczyk, Joanna Konstanty, Oliwia Kędzierska pod kierunkiem p. Aleksandra Kowalskiego
 11. "Jakie podobieństwa i różnice dostrzegasz w sposobie obchodzenia świąt w Rosji i w Polsce?" - Sara Skórzak, Wiktoria Szczepaniak, Anna Owczarek, Julita Ślązak pod kierunkiem p. Lucyny Wrocińskiej
 12. "W jaki sposób zachęcić naszych uczniów do czynnego uprawiania sportu?" - Katarzyna Morawka, Dorota Cicha, Adrian Królewicz, Dominik Miłek pod kierunkiem p. Joanny Juśkiewicz
 13. "Feste In Deutschland - Święta w Niemczech" - Michał Bartos, Mariusz Wójcik, Maciej Wlaźlak, Damian Druciarek, Patryk Witczak pod kierunkiem p. Moniki Kaczmarek

Aktualności z lat:

2007200820092010201120122013
Copyright © 2008–2009 | PaGIT Studio | dla Publicznego Gimnazjum w Burzeninie | xhtml | css